Šteniatka

Šteniatka bandoga sú rozkošné, hravé, energické, plné života a milou povahou. Šteňa by si mal majiteľ vyberať starostlivo a všetko premyslieť, pretože toto plemeno sa môže dožiť 11-13 rokov a počas svojho života sa mu treba venovať. Je vhodnejší pre aktívnych ľudí, ktorí bandoga poznajú a vedia, čo môžu od neho očakávať a ako sa k nemu majú správať. Šteniatka z chovateľskej stanice idú do nového domova s papiermi o pôvode, vakcinované, po 8. týždni veku a s užitočnými radami od chovateľa. Šteniatka sú zdravšie, pravidelne kontrolované a veterinárne ošetrené, takže budúci majiteľ ušetrí nemalé peniaze. V prípade, že sa v rodine vyskytne alergia na šteňa, niektoré chovateľské stanice umožnia vrátiť šteniatko späť, alebo mu nájdu nový domov.

Na šteniatko sa treba vopred pripraviť. K základnej výbave každého psíčkara patrí miska na vodu a krmivo, dostatočne veľký a pohodlný pelech, obojok s vôdzkou, hračky, krmivo, šampón, kefa, náhubok a ďalšie pomôcky, ktoré bude majiteľ potrebovať v chove psíka.

Šteniatka sa učia veľmi rýchlo, preto je potrebné sa im naplno venovať už po príchode do nového domova. Šteňatá je dôležité naučiť ako sa majú správať v rôznych situáciách, s ktorými môžu počas svojho života prísť do kontaktu. Je potrebná socializácia s inými psami, ľuďmi, deťmi alebo zvieratami. Pes, ktorý nebol socializovaný sa môže správať nepredvídateľne a v niektorých situáciách zo stresu aj zaútočiť.

Dospelé psy môžu trpieť dyspláziou bedrových kĺbov, preto je dôležité šteniatka v období rastu nezaťažovať dlhými prechádzkami, alebo ťahaním ťažkých predmetov. Vybiť energiu je vhodné v rámci výcviku alebo hry.

Šteniatka potrebujú dostatok energie, ktoré musia prijať v kvalitnej strave. Ak sa majiteľ rozhodne kŕmiť svoje šteniatko metódou BARF, množstvo krmiva, ktoré by malo šteniatko každý deň prijať je 4-6 % z ideálnej hmotnosti šteniatka. Toto množstvo je potrebné vo veku 2 mesiace rozdeliť na 5 dávok, pretože šteniatka potrebujú jesť menšie porcie a častejšie. Kŕmna dávka je zložená z mäsa (50 %), kostí (30 %) a z príloh (20 %).

Každého nášho psíka sme kŕmili prirodzenou stravou "BARF" bez zbytočných konzervatntov a alergénov. Suroviny, mäsko, menučka a prílohy nakupujeme v eshope barfer.sk